FAQ

Prowadzę hurtownię materiałów budowlanych. Czasem zdarza się, że operatorzy wózków widłowych uderzają paletami o ścianę magazynu, uszkadzając ją. Czy elastomery będą odpowiednie jako zabezpieczenie ścian?

Oczywiście! Dostępne w naszym asortymencie materiały z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Dobór odpowiednich mat gumowych zależy przede wszystkim od tego, przed czym będzie miał chronić dany produkt. Jeśli jest to wyłącznie ochrona przed częstym ocieraniem transportu, polecamy maty trudnościeralne. W przypadku, kiedy przenoszone są znaczne ładunki o ostrych krawędziach lub znacznym ciężarze, polecamy wariant Viton!

Czy płyty silikonowe różnią się znacznie od zwykłych gum przemysłowych?

Zależy to od typy maty, o który chodzi. Jednak należy wspomnieć, że maty silikonowe, które sprzedajemy, wyróżniają się niezwykłą wytrzymałością nawet w najbardziej rygorystycznych warunkach. Są one odporne na działanie szkodliwych substancji, skrajnych temperatur, a jednocześnie posiadają certyfikat WE 1935/2004 – dopuszczający je do kontaktu z żywnością.

Do jakich zastosowań wykorzystuje się maty trudnościeralne?

Jak sama nazwa wskazuje, tego typu płyty są wyjątkowo odporne na ścieranie powierzchni. Dlatego też często wykorzystuje się do tworzenia elementów wymagających najwyższej wytrzymałości. Montuje się je jako maty podłogowe w magazynach, zabezpieczenie ścian czy krawędzi przed zniszczeniem. Produkuje się z nich także elementy maszyn – uszczelki czy podkładki. Mogą również stanowić solidne zabezpieczenie stołów roboczych.

Po co zakładać maty podłogowe?

Głównym atutem elastomerów w zakresie mat podłogowych jest z pewnością ochrona przed ślizganiem. Znacznie wpływa to na bezpieczeństwo i higienę pracy operatorów maszyn i innych pracowników. Z drugiej strony natomiast maty podłogowe chronią posadzkę przed ścieraniem, zarysowaniami i innymi uszkodzeniami.

Czym wyróżniają się płyty Viton od innych modeli?

Głównym czynnikiem, wyróżniającym płyty Viton spośród innych, dostępnych w naszym asortymencie, jest jej wysoka wytrzymałość na związki chemiczne, skrajne temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne. Niewątpliwym atutem jest fakt, że jeden z wariantów tego typu produktów posiada certyfikat WE 1935/2004. Dzięki niemu można używać płyt Viton w przemyśle spożywczym do kontaktu z żywnością.

Czym są elastomery?

Jest to ogólna grupa tworzyw naturalnych bądź syntetycznych, wyróżniających się wysoką elastycznością. Odpowiednio dobrane cząsteczki, pod wpływem działania sił ulegają czasowemu zniekształceniu, co powoduje deformację danego elementu. Po ustaniu obciążenia cząsteczki wracają do swojej pierwotnej formy.

Takie właściwości fizyczne sprawiają, że elastomery mają dużą wytrzymałość na nacisk bez zerwania ciągłości powierzchni.

Czy mogę używać elastomerów w środowisku, gdzie często używane są kwasy?

Oczywiście, należy jednak dobrać odpowiedni wariant maty, który wykazuje właściwości kwasoodporne. W naszej ofercie znaleźć można wiele tego typu modeli, które można dostosować do własnych preferencji. Dodatkowo, w razie jakichkolwiek wątpliwości jesteśmy gotowi doradzić odpowiednie rozwiązanie.