Elastomery oraz gumy trudnościeralne

Oferta naszej firmy skierowana jest przede wszystkim do właścicieli firm z wielu branż, przede wszystkim produkcyjnej, motoryzacyjnej, spożywczej, chemicznej, petrochemicznej i wielu innych. Zawsze dbamy o to, by dostarczać naszym klientom rozwiązania najlepiej dostosowane do ich potrzeb, dlatego też asortyment jest tak szeroki.

Wiele firm, wykorzystujących ciężki sprzęt na halach produkcyjnych powinno zadbać o odpowiednie wyposażenie poszczególnych pomieszczeń. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, oferujemy szeroki wybór elastomerów oraz gum trudnościeralnych. Znacznie zwiększają one bezpieczeństwo pracowników, a także chronią przed uszkodzeniem maszyn.

Dlaczego akurat maty trudnościeralne

Najczęściej w firmach produkcyjnych wykorzystuje się ciężki sprzęt o dużej wadze. Dlatego też w przypadku ich przemieszczania czy pracy może powodować zarysowania i uszkodzenie posadzki. Wybierając matę trudnościeralną masz pewność, że nawet pod wpływem długotrwałego użytkowania guma nie ulegnie zerwaniu czy zarysowaniom.

Zaletę tę zawdzięcza się właściwościom chemicznym oferowanych przez naszą firmę elementów. Elastomery bowiem są zbudowane z cząsteczek polimerów, które pod wpływem naprężeń powierzchni nie zrywają się, lecz kurczą, zmieniając nieco kształt oraz wymiary. Po ustaniu działającej siły natomiast wracają do pierwotnej postaci.

Dzięki takiej elastyczności możemy mieć pewność, że postawiona na macie gumowej maszyna sprawi, że w miejscach nóg sprzętu powierzchnia nie ulegnie zniszczeniu ani zarysowaniu. Dodatkową wytrzymałość gwarantuje domieszka specjalnych substancji chemicznych, zwiększających odporność na ścieranie.

W przypadku tego rodzaju produktów warto wspomnieć również o tym, że powierzchnia maty gumowej nie zniszczy się nawet w wyniku nagłego uderzenia innego przedmiotu. Jest to niezwykle praktyczne w przypadku produkcji odbojników czy powierzchni narażonych na zderzenia z innymi konstrukcjami. W takich sytuacjach trudnościeralność jest również niewątpliwym atutem, pozwala bowiem na długotrwałe utrzymanie estetycznego wyglądu oraz ochronę krawędzi czy innych powierzchni.

Zastosowanie gumy trudnościeralnej

Połączenie wysokiej elastyczności mechanicznej oraz świetnej wytrzymałości na ścieranie sprawia, że oferowane przez naszą firmę elastomery posiadają niezwykle szerokie zastosowanie. Można z nich wykonywać chociażby uszczelki czy podkładki, przeznaczone do ciężkich maszyn, które będą w stanie pracować bezproblemowo przez długi czas.

Oferowane przez naszą firmę maty trudnościeralne świetnie sprawdzą się także jako zabezpieczenie powierzchni przed uszkodzeniem. Można je zamontować chociażby na ścianach magazynu czy hali produkcyjnej, gdzie często przewozi się konkretne ładunki. Dzięki zastosowaniu elastomerów ściana nie ulegnie uszkodzeniu – nie będzie widać żadnych pęknięć czy zarysowań.

W niektórych miejscach zalecamy użycie mat trudnościeralnych na posadzkach. Mogą być one założone na całej powierzchni danego pomieszczenia, jak również w konkretnym miejscu, narażonym na ścieranie. Nasze produkty będą świetny zabezpieczeniem posadzki przed zarysowaniami czy zniszczeniem.

W ofercie naszej firmy znajdują się również specjalistyczne maty niepalne EN 45545. Dzięki temu nawet w przypadku pożaru ogień nie będzie rozprzestrzeniał się wzdłuż produkty, lecz zaniknie. Warianty te polecane są w przypadku pomieszczeń i konstrukcji narażonych na łatwe zaprószanie ognia.

Co oferujemy

W asortymencie naszej firmy znajdują się różne warianty trudnościeralnych płyt gumowych, zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Dostępne są modele o kilku grubościach, twardościach oraz gęstościach. W zależności od potrzeb i preferencji klienta, sprzedajemy nasze produkty docięte na podany przez odbiorcę wymiar bądź gotowe w rolkach.

Poszczególne materiały spełniają wymogi międzynarodowych przepisów, dotyczących niepalności (UNE 23727 -M2, NF F 16101 / NF X 10702 / NF X 70100 class F5), jak również wykorzystywania ich w przemyśle spożywczym (FDA oraz EC 1935/2004).

 

BLACKDUST NR GREEN SKIRT NR
 Membrana antypułowa -2mm -trudnościeralna

-twardosć 45 Shora A

czarna / gęstość 1,03

Burta antypułowa -trudnościeralna -twardość 55 Shora A

Certyfikat spożywczy FDA oraz EC 1935/2004

zielona / gęstość 1,20

   

 

REDFINE NR PLUS + BLACKROCK NR PLUS+
 Guma naturalna – trudnościeralna -twardość 35 Shora A

czerwona / gęstość 0,95

Guma naturalna – trudnościeralna – twardość 60 Shora A

Certyfikat spożywczy FDA oraz EC 1935/2004

czarna / gęstość 1,12

   

 

ARMURITE NR REDFINE NR
 Guma naturalna – trudnościeralna -twardość 65 Shora A

czarna / gęstość 1,12

Guma naturalna – trudnościeralna -twardość 45 Shora A

Certyfikat spożywczy FDA oraz EC 1935/2004

czerwona / gęstość 1,05

 

 

 

YELLOWFINE NR BLACKFINE NR
 Guma naturalna – trudnościeralna -twardość 45 Shora AA

żółta / 1,05

Guma naturalna – trudnościeralna -twardość 45 Shora A

Certyfikat spożywczy FDA oraz EC 1935/2004

czarna / gęstość 1,12

 

 

 

GRAYFINE NR WHITEFINE NR
 Guma naturalna – trudnościeralna -twardość 40 Shora A

szara / gęstość 1,05

Guma naturalna – trudnościeralna -twardość 40 Shora A

Certyfikat spożywczy FDA oraz EC 1935/2004

biała / gęstość 0,95

 

 

 

BLACKROCK NR BLACKHARD NR
 Guma naturalna – trudnościeralna -twardość 60 Shora A

czarna / gęstość 1,21

Guma naturalna – trudnościeralna -twardość 80 Shora A

Certyfikat spożywczy FDA oraz EC 1935/2004

czarna / gęstość 1,15

   

 

 

BLACKFIRE CR
 Guma trudnopalna CR – twardość 70 Shora A

Normy UNE 23727 -M2 oraz NF F 16101 / NF X 10702 / NF X 70100 class F5

czarna / gęstość 1,47